Execution and Control of Operations
Termin i miejsce szkolenia:
02-04 października 2013 Łódź (Dell)
04-06 grudnia 2013 Kraków
W trakcie szkolenia odpowiemy na szereg pytań: Jak harmonogramować produkcję, aby zbilansować popyt? Jak dzięki odpowiedniemu planowaniu zapewnić stabilizację produkcji i zwiększyć moce produkcyjne? Jak skutecznie realizować główny harmonogram produkcji? Jak dzięki dużej wiarygodności planów produkcyjnych utrzymywać customer service na wysokim poziomie? Jak podnosić wydajność „wąskich gardeł”? Jakie stosować techniki sterowania produkcją, aby znaleźć równowagę pomiędzy efektami a komplikacją procesu planowania?
Kurs oparty jest na bardzo szczegółowych i rozbudowanych case study z różnych branż. Dzięki temu zajęcia mają charakter warsztatowy, a nie teoretyczny. Szkolenie to jest dedykowane grupie osób, które w przedsiębiorstwie zajmują się planowaniem produkcji, są wykonawcami planów, jak również dla kierowników logistyki, którzy chcieliby budować proces planowania produkcji według najlepszych standardów. Szkolenie to jest także zalecane wszystkim osobom korzystającym z danych zawartych w głównym harmonogramie produkcyjnym (customer service, zaopatrzenie), a także tym, które z planowaniem produkcji mają do czynienia po raz pierwszy.
Uczestnicy skupią się na ustalaniu priorytetów prac produkcyjnych, realizacji planów produkcji, wdrażaniu metod kontroli, raportowaniu wyników i dostarczaniu informacji zwrotnych. Kurs prezentuje techniki kolejkowania i kontrolowania zadań produkcyjnych. Omawiane są programy jakościowe i programy organizacyjno-naprawcze.
Cele i korzyści:
* Omówienie sposobów planowania produkcji; omówienie wpływu zmian i odchyleń w realizacji planów na przebieg realizację.
* Pokazanie w jaki sposób układ fabryki wpływa na harmonogramowanie i przepływ prac; techniki kontroli wejść i wyjść, techniki kontroli w systemach typu "pchanie" (ang. "push"), techniki kolejkowania zadań.
* Opis zarządzania wąskimi gardłami, kontrola czasu realizacji cyklu produkcyjnego, raportowanie i techniki zbierania danych, systemy rozliczania kosztów oraz ich wpływ na podejmowanie decyzji, wpływ specyfikacji i standardów na jakość wyrobów.
* Opis środowiska produkcji w systemie typu "ssanie" (ang. "pull") oraz omówienie silnych i słabych stron tego typu systemu.
* Nauka wdrażania planu ciągłego doskonalenia się; identyfikacja technik kontroli i oceny wdrożenia systemów zarządzania jakością.
Główne tematy Sesji:
* Przegląd planowania, wykonania i kontroli
* Harmonogramowanie produkcji i procesów
* Autoryzacja, realizacja i raportowanie zleceń w systemach "pchanie" (ang. "push")
* Autoryzacja, realizacja i raportowanie zleceń w systemach „ssanie” (ang. "pull")Wymiana informacji Odbiorcy-Dostawcy, kontrola zasobów
* Przedsięwzięcie ciągłego doskonalenia się – podstawowe zagadnienia
* Realizacja programów jakościowych,